SARP İNŞAAT ve TİCARET LTD. ŞTİ.

1982 yılında madencilik ve inşaat alanlarında faaliyet göstermek amacıyla kurulmuş olan Sarp İnşaat ve Ticaret Limited Şirketi, kurulduğu günden bu yana özellikle madencilik alanında kaliteli, güvenli ve zamanında biten işlere imza atmıştır. Şirketimiz, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü bünyesinde yürüttüğü birisi rödövans karşılığı kömür üretimi diğeri dekapaj işi olmak üzere iki adet projeyi bünyesinde bulundurduğu yetenekli kadrosu ve güçlü makine parkı sayesinde gerçekleştirmiştir. Şirket, bu iki proje kapsamında 5.000.000 m3 dekapaj ve 22.500 ton kömür üretimi yapmıştır.

Sarp Şirketinin madencilik alanındaki en büyük atılımı, 2004 yılından beri % 50 ortağı olduğu Eti Elektrometalurji Anonim Şirketi bünyesinde krom, ferrokrom, karpit ve söderberg gibi ülke ekonomisine büyük katkısı olan madenlerin üretimi olmuştur. Şirket, Fethiye' de sahibi olduğu Üçköprü Krom Üretim Tesislerinden çıkardığı krom cevherini zenginleştirerek Antalya Kepez' de bulunan Ferrokrom Üretim Fabrikalarında son ürün halinde piyasaya sunmaktadır.

Türkiye' nin ferrokrom üretiminde ve ihracatında söz sahibi olan şirketimiz bunun yanı sıra, özellikle sanayide asetilen gazı hammaddesi olarak kullanılan karpit ürünün de üretimini yapmakta ve bir kısmını yurt dışına ihraç etmektedir. Araştırma ve geliştirme çalışmalarına da büyük önem veren şirket, elde ettiği yan ürünlerin kullanım alanlarına göre nihai ürün haline dönüştürmenin çabası içindedir.

Eti Elektrometalurji Anonim Şirketimiz, konusu ile ilgili her türlü yurt içi ve yurt dışında faaliyet gösteren şirketle işbirliğine açıktır. Vizyonumuz, Türkiye ferrokrom üretimine büyük gelişmeler ve yenilikler getiren şirketimizi dünya çapında bir şirket haline getirmektir. Deneyimli ve fedakâr kadromuz ve güçlü makine parkımız sayesinde bu amaca ulaşmak için elimizden gelenin daha fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Bunlara ek olarak, Amerika' da kurmuş olduğumuz ETIMET USA adlı şirketimizin, vizyonumuza ulaşmak için gösterdiğimiz çabanın ibaresi olduğunu düşünüyoruz.

 

Eti Elektrometalurji A.Ş.

1958 yılında Türk - Fransız ortaklığı ile kurulmuştur. 1970 yılında sermayesinin tamamı Türk Şirketi Eti Holding’e geçmiş, en son 2004 yılında özelleştirilerek hisselerinin tamamı Türkiye’ nin önde gelen şirketlerinden SARP İNŞAAT - AKSU MADENCİLİK gurubuna devredilmiştir.

Şirketimizin merkezi, Antalya-Burdur Karayolunda Antalya'ya 8 km mesafede yaklaşık 338.260 m2 arazi üzerine kurulmuş olan ana üretim tesislerinin bulunduğu yerdedir.

Şirketimiz, Türkiye'nin 1000 büyük sanayi kuruluşu içinde yer almaktadır. Yine Türkiye'nin ilk 1000 ihracatçı şirketi sıralamasında ilk 500'ün içerisinde yer almaktadır..

www.etimet.com

Telif Hakkı (c) 2012 Özdoğu Sarp İnş.Mad.Tur.Taş. ve Tic.A.Ş.

Bilgi Toplumu Hizmetleri | Çevre Politikası | Maden Emniyet Ve Çevre Taahhüdü | Sağlık Ve İş Emniyeti Politikası | Toplum İlişkileri Politikası

ozdogu.net | sarpinsaat.org | kuzeyegebakir.com | yapiturizm.com | Login